LBAS logo

LBAS turpina attālināti izglītot profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) eksperti turpina izglītot profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus darba tiesībās un darba aizsardzībā Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” ietvaros, un arī janvārī plānots izglītojošs pasākums ZOOM vidē.

Lekcijas darba tiesībās un darba aizsardzībā notiks 20.janvārī, un tajās plāno piedalīties Jelgavas tehnikuma, Smiltenes tehnikuma, Jelgavas Agrobiznesa koledžas, Rēzeknes tehnikuma un Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņi.

Šo izglītojošo pasākumu mērķis ir veicināt Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas. Parasti lekcijas darba tiesībās un darba aizsardzībā tiek organizētas gada pirmajā pusē, un rudenī tiek organizēts konkurss PROFS. Tas vispirms risinās reģionos, un tad reģionu pusfinālu uzvarētāji decembrī tiekas finālā Rīgā. Taču 2020. gadā, pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas dēļ, konkurss tika atcelts, un, iespējams, šogad profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi konkursā PROFS tiksies divas reizes – pavasarī un rudenī.

LBAS darba aizsardzības eksperts Mārtiņš Pužuls informēs par nelaimes gadījumu statistiku un to cēloņiem, nepieciešamo darba aizsardzības sistēmu uzņēmumā/ iestādē, darba aizsardzības pasākumiem, darba vides riskiem, to izvērtēšanu, individuālajiem un kolektīvajiem aizsardzības līdzekļiem u.c. darba aizsardzības jautājumiem.

LBAS darba tiesību eksperts Kaspars Rācenājs lekcijas laikā informēs par Darba likumā noteiktajiem darba tiesību pamatjautājumiem un organizēs mini konkursu PROFS KAHOOT platformā.