LBAS logo

LBAS turpina izglītojošo pasākumu ciklu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem ar lekcijām konkursa PROFS 2022 dalībniekiem

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) arī 2023. gadā turpina organizēt izglītojošos pasākumus – lekcijas darba aizsardzībā un darba tiesībās – profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.

Otrais šī gada izglītojošais pasākums notiks 30. janvārī  attālināti – ZOOM vidē. Tajā LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs konkursa PROFS 2022 pusfinālu un fināla dalībniekiem pastāstīs par aizvadītā konkursa rezultātiem darba tiesību sadaļā, – gan analizējot konkursa laikā veiktos rakstiskos uzdevumus, gan atbildes uz viktorīnas jautājumiem.

Konkursa PROFS mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par arodbiedrību un sociālo dialogu.

Gada pirmajā pusē LBAS veic izglītošanas darbu – profesionālās izglītības iestādes tiek aicinātas pieteikties uz LBAS darba tiesību un darba aizsardzības konsultantu lekcijām. 2022. gada pirmajā pusē attālinātajās lekcijās darba tiesībās un darba aizsardzībā, kā arī par sociālo dialogu un arodbiedrību izglītoti vairāk nekā 1600 audzēkņu.

Jau informējām, ka LBAS konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2022 finālā 20. decembrī uzvarēja Ogres tehnikuma komanda. Otro vietu ieguva Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības audzēkņi, trešo vietu – Liepājas Valsts tehnikuma komanda. Konkursa PROFS finālā vēl startēja  Vidzemes Dizaina un tehnoloģiju tehnikuma, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas un Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņu komandas. Kopumā konkursa pusfinālos piedalījās 24 komandas.

Konkursā PROFS 2022 komandas prezentēja mājas darbus un uz vietas demonstrēja instruktāžas darba vietā. Notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un darba tiesiskajām attiecībām.

Konkursa PROFS 2022 fināla žūrijas darbā piedalījās Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības eksperte Laima Beroza, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs un LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls.

Konkursa PROFS 2022 fināla pirmo triju vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas, un visas fināla komandas saņēma dzirkstošas balvas no AS “Cēsu alus”.

Konkurss PROFS notiek ar Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001) atbalstu.