LBAS logo

LBAS valde atbalsta LVSADA ierosinājumu par parakstu vākšanu

LBAS valde šodien, visiem balsojot par, atbalstīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu referendumā, lai atsauktu 13. Saeimu.

LBAS valde lēma aicināt LBAS dalīborganizācijas patstāvīgi lemt par tālāko rīcību šajā jautājumā.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns LBAS valdes sēdē jau atkārtoti valsts budžeta kontekstā norādīja uz neatrisināto pedagogu, mediķu u.c. nozaru darbinieku darba samaksas pieauguma jautājumu, nepamatoti samazināto bezdarbnieka pabalstu un sociālā dialoga trūkumu.

Valdes locekļi savukārt uzsvēra, ka pašiem politiķiem ir jāpilda spēkā esošie likumi, ka sociālais dialogs ir rupji pārkāpts un valstī diemžēl valda tiesiskais nihilisms.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns LBAS dalīborganizācijas aicināja piedalīties LVSADA  rīkotajā protesta akcijā, kas notiks rīt, 28. novembrī plkst. 11.00, pie Saeimas. Protestu laikā ir plānots skaidrot, kādēļ vēlētājiem pienācis laiks novērtēt 13. Saeimas darbu. Pēc tam uz Centrālo vēlēšanu komisiju kopīgi tiks nogādāts LVSADA ierosinājums rīkot tautas nobalsošanu par 13. Saeimas atsaukšanu.