LBAS logo

LBAS valde ir kategoriski pret nevakcinētu darbinieku atlaišanu no darba un atbalsta vienīgi brīvprātīgu vakcinēšanos

Šodien Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valde nolēma stingri atbalstīt vienīgi brīvprātīgu vakcinēšanos, vienlaikus aicinot ikvienu, kas to vēlas un kāda iemesla dēļ nav paguvis, izšķirties par savu rīcību.

LBAS nepārprotami iestājas pret darba devēju tiesībām atlaist no darba nevakcinētu darbinieku. LBAS nostāja pilnībā atbilst Latvijas Republikas Satversmei, Darba likumam un Dienesta gaitas likumam.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Vakcinēšanās procesam ir jābūt brīvprātīgam, nedrīkst diskriminēt nevienu sabiedrības grupu. Esam kategoriski pret iespēju atlaist no darba nevakcinētu darbinieku, jo, kā pārliecinoši rāda pētījumi, it īpaši ar jauno Delta varianta vīrusu inficēties un to pārnēsāt var gan nevakcinēti, gan vakcinēti, gan to pārslimojuši cilvēki.’’  

Un, lai vīrusa izplatību mazinātu, kā jau to pieci sociālie un sadarbības partneri (LBAS, LDDK, LTRK, LPS un LZA) ir kopš marta regulāri norādījuši Covid-19 ierobežošanas Stratēģiskās vadības grupas, Ministru kabineta un Operatīvās vadības grupas sēdēs, vienīgā izeja veiksmīgai pandēmijas pārvarēšanai ir: pirmkārt, būtiska testēšanas aptveres palielināšana, to atbilstoši LZA ieteikumiem var paveikt ievērojami lētāk un plašāk, otrkārt, ar Covid-19 saslimušo cilvēku savlaicīga noteikšana un, treškārt, saslimušo ar Covid-19 cilvēku izolēšana no veselajiem laikā, kad iespējama vīrusa pārnese. Jāņem vērā, ka zinātnieku pētījumi apliecina, – aptuveni 76% cilvēku, kuri ir inficējušies ar Covid–19, to pārslimo bez simptomiem, taču var inficēt citus.

LBAS valdē šodien tika uzsvērts, ka LBAS ir par visas sabiedrības imunitātes paaugstināšanu un ka jāņem vērā un sadarbspējas sertifikātu izmantošanas iespējā jāiekļauj arī tie cilvēki, kas ir vīrusu pārslimojuši – un ar pietiekamu antivielu līmeni un negatīvu PCR testu spēj to pierādīt.

Uzveiksim pandēmiju, nepārkāpjot Satversmi, demokrātiju un cilvēka tiesības!