LBAS logo

LBAS valdes zālē skatāma koša un dzīvespriecīga gleznu izstāde

LBAS valdes zālē patlaban ir skatāma divu mākslinieču gleznu izstāde. Jaunā tradīcija – regulāra mākslas darbu ekspozīcija – dzima 2023. gada Muzeju naktī, kad Arodbiedrību namā durvis vēra tāda pirmā ar Talsu mākslinieces Larisas Štrauses darbiem enkaustikas tehnikā.

Radošais tandēms – Matilde un Kristīne – ir no Bauskas, viena apguvusi mākslu skolās, otra, mācoties no izskolotajiem. Šobrīd tandēms ir gandrīz nedalāms, un robežas starp skolotāju un mācekli ir izzudušas, jo nu abas ir līdzvērtīgas mākslinieces un kopā rada dažādus mākslas projektus gan telpām, gan pilsētvidei. Piedalījušās izstādēs un gleznošanas plenēros Latvijā, Lietuvā un Gruzijā.

Laura Ikerte, kas mākslas pasaulē zināma kā Matilde, Bauskas mākslas skolas diplomdarbu radīja mālā, Lietišķās mākslas koledžu absolvēja trikotāžas modelēšanā, bet Latvijas Mākslas akadēmiju absolvēja kā grafiķe. Arī šobrīd radoši tehniskie risinājumi ir klātesoši Matildes dzīvē, jo paralēli darbojas  keramikā, restaurācijā, gleznojot un mācot citus gleznot. Harmoniski apvieno mākslas un amatniecības principus, kopā ar domubiedriem realizē dažādus projektus, atjauno „Māla māju” , izmantojot senākas būvniecības tehnikas, izdomā un rada pilsētvides objektus, kā , piemēram „Rožu aleja” Bauskā. Tā arī nespējot izvērtēt, kura darbības forma pašai un pasaulei būtu visnozīmīgākā, turpina veiksmīgi darboties dažādās radošajās formās.

Kristīne Selane, mācījusies gleznotājas  Īras Rozentāles un Lauras Matildes Ikertes gleznošanas studijās. Kā arī izmanto apgūt ko jaunu dažādu meistaru vadītās meistarklasēs. Radošās izpausmes ir bijušas ļoti nepieciešamas pašrealizācijā, tāpēc glezniecība nu ir kļuvusi par pasaules uztveres vizualizācijas formu. Kristīnes temperaments un dzīvesprieks padara arī viņas gleznošanas rokrakstu rotaļīgu un brīvu. Gleznās spēj notvert mirkli un sajūtas, tās nododot arī skatītājiem. Kļuvusi par patstāvīgi domājošu un pārliecinošu mākslinieci, – kas iedvesmo un priecē.