LBAS logo

Lielas korporācijas – zemi nodokļi, laiks pārmaiņām

Austrijas Arodbiedrību federācija ÖGB uzsākusi kampaņu pret daudznacionālajām kompānijām, kuras nemaksā taisnīgas nodokļu likmes, bet, pateicoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), ir parādījušās iespējas esošo situāciju pozitīvi mainīt. Lai tas notiktu, OECD dalībvalstu ministriem jāpanāk savstarpēja vienošanās par korporāciju minimālajām nodokļu likmēm.

Pateicoties plašsaziņas līdzekļu  kampaņai  #MakeMultinationalsPay  ÖGB  izdevās informēt plašu sabiedrību par šo tēmu. Tviterī vien tika sasniegti krietni vairāk kā 1 miljons skatījumu. Daudzas arodbiedrības palīdzēja īstenot kampaņu un pievērst lielāku uzmanību šim svarīgajam jautājumam.

Diemžēl, OECD ir atlikusi šo procesu līdz 2021.gada vidum, lai gan Austrijas arodbiedrības uzskata, ka minimālās nodokļu likmes īstenošana būtu bijusi iespējama jau tagad. Tāpēc arodbiedrības ir nolēmušas pastiprināt savu spiedienu un 11.novembrī uzsākt kampaņas otro etapu, cerot uz OECD dalībvalstu finanšu ministru un valdību vadītāju atbalstu, saskaņā ar OECD plānu starptautiskajās komitejās.

Nākamais G20 samits notiks no 21.-22.novembrim, arī ÖGB savu kampaņu turpinās šajā laikā, un aicina arī citas arodbiedrību organizācijas atbalstīt šo kampaņu savās tīmekļa vietnēs un plašsaziņas līdzekļos.

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.arbeiterkammer.at/makemultinationalspay

Galvenās prasības:

  • Minimāla efektīva uzņēmumu ienākuma nodokļa likme pasaules mērogā;
  • OECD noteiktās kopīgās pamatnostādnes minimālās nodokļu likmes noteikšanai;
  • Uzņēmumu nodokļu sistēmu pārskatāmība, īstenojot OECD ziņojumus par katru valsti.