LBAS logo

LIZDA atceļ 18. augusta piketu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) paziņo, ka atceļ otrdien, 18. augustā ieplānoto piketu “Par atalgojuma paaugstināšanu augstākās izglītības iestāžu pedagogiem”. Šādu lēmumu arodbiedrība pieņēmusi pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes, kurā politiķi vienojušies par finansējuma avotu augstākās izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma palielināšanai no 2020. gada septembra.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka otrdien, 18. augusta valdības sēdē ministri apstiprinās finansējuma piešķiršanu atalgojuma paaugstināšanai augstskolu pedagogiem.

INGA VANAGA, LIZDA priekšsēdētāja: “Pikets nenotiks! Tā ir pozitīva ziņa, bet saņemta pēdējā sekundes simtdaļā, piketa priekšvakarā. Jā, nauda tiks piešķirta četriem mēnešiem, taču LIZDA noteikti aktīvi sekos līdzi turpmākajai pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildei 2021. un 2022. gadā. Likumi ir un būs jāpilda gan izglītības, gan veselības nozarē. Ļoti liela pateicība LIZDA Padomei, biedriem, Latvijas Ārstu biedrībai, Latvijas Māsu asociācijai, Latvijas Rektoru padomei, Latvijas Koledžu asociācijai, Latvijas Universitāšu asociācijai, Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienībai. Mēs solidarizējāmies, kopā mēs panācām, ka mūs sadzird. Un kopā mēs panāksim, ka arī turpmāk mūs sadzirdēs.”

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “LBAS un tās dalīborganizācijas apsveic LIZDA ar panākumiem. Tikai žēl, ka atkārtoti ir jācīnās par jau pieņemtu lēmumu izpildi, – atkal un atkal ir jāpanāk vienošanās par jautājumiem, par ko iepriekš jau vienošanās ir bijusi panākta.”

Atgādinām, ka LIZDA pieprasīja valdībai palielināt augstskolu pedagogu minimālo darba algas likmi no 2020. gada 1. septembra no 750 līdz 790 eiro,  kā to nosaka likums.