LBAS logo

LVSADA aicina

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ar VSIA Latvijas Radio starpniecību ir uzsākusi aģitāciju par tautas nobalsošanu par 13. Saeimas atsaukšanu. Kaut arī šobrīd portālā latvija.lv savāktais parakstu skaits jau pārsniedz 45 000, parakstīšanās intensitāte ir samazinājusies. Ņemot to vērā, LVSADA Padome š. g.  21. janvārī ir aicinājusi arī sadarbības partnerus aktīvāk atbalstīt parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanas referenduma ierosināšanu.

Latvijas Republikas Satversme dod vēlētājiem tiesību ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Šī tiesība vienlaikus nozīmē pienākumu rīkoties, ja Saeimas rīcība un attieksme pret tautu rada bažas. Tieši tāpēc LVSADA 2019. gada 28. novembrī protesta akcijas noslēgumā iesniedza Centrālajai vēlēšanu komisijai iniciatīvu rīkot tautas nobalsošanu par 13.Saeimas atsaukšanu.

Pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe ir viens no valsts stūrakmeņiem. Diemžēl gan veselības aprūpes pieejamības, gan priekšlaicīgas mirstības rādītāji Latvijā ir vieni no sliktākajiem Eiropas Savienībā (ES). Tajā galvenokārt vainojams trūcīgais valsts finansējums veselības aprūpei, kas ievērojami atpaliek ne tikai no vidējā ES rādītāja, bet arī no Lietuvas un Igaunijas. Ne velti vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpes finansējuma uzlabošanu uzskata par valsts budžeta galveno prioritāti.

Diemžēl, neņemot vērā iepriekš minēto, 13. Saeima 2019. gada 13. novembrī ir pieņēmusi likumus par valsts budžetu, kas paredz turpmākajos gados nevis uzlabot, bet gan pasliktināt valsts finansējumu veselības aprūpei un klaji ignorē arī likumā nostiprinātās garantijas par darba samaksas pieaugumu nozarē. LVSADA ieskatā šāda Saeimas rīcība kaitē Latvijas valstij.

LVSADA izsaka pateicību visiem, kuri jau ir parakstījušies par tautas nobalsošanu par 13. Saeimas atsaukšanu.

Informāciju sagatavoja
LVSADA biroja administratore Vita Pluša (tel. 67847300).