LBAS logo

LVSADA informācija plašsaziņas līdzekļiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pievienojas Latvijas Ārstu biedrības prezidentes Ilzes Aizsilnieces publiskajam aicinājumam nepieļaut, ka Latvija tiek pārveidota par policejisku valsti.

Par to, ka šādām bažām ir reāls pamats, liecina arī LVSADA pieredze. Vakar, 2020. gada 1. decembrī, LVSADA 7. kongresā, kurā klātienē piedalījās 14 delegāti, divas reizes ieradās policija. Neraugoties uz to, ka kongress tika organizēts atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un nebija publisks, bet gan darba pasākums, kas notika Latvijas Brīvo arodbiedrību namā. Uz jautājumu, kāds ir ierašanās juridiskais pamats, tika atbildēts, ka ir saņemts signāls par nelikumībām.

Ne pirmā, ne otrā pārbaude nekādus aizrādījumus vai iebildumus neizteica; protokoli netika sastādīti. Tāpēc liels bija LVSADA pārsteigums, šorīt uzzinot no publikācijas presē, ka Valsts policija par notikušo ir sākusi administratīvā pārkāpuma procesu.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, kurš klātienē saņēma no policijas atbildi par to, ka iebildumu pret Kongresa norisi nav, pauž neizpratni: “Vai tiešām atkal ir pienākuši laiki, kad valsts pret arodbiedrībām sūta policiju?“

LVSADA uzsver, ka Covid-19 nevar būt par ieganstu Satversmē garantēto pamatbrīvību nepamatotai un patvaļīgai apspiešanai. Cilvēkiem ir jāsaprot, ka klauvējiens pie jebkurām durvīm ar vārdiem “Atveriet, mums par jums ir signāls!” atver ceļu uz baisu pagātni.

Informāciju sagatavoja
LVSADA darba koordinētāja
Inga Rudzīte
(tel. 67847300)