LBAS logo

Nedēļas aktualitātes no 14. līdz 17. aprīlim

14.04. plkst. 12.00 attālinātās Ministru kabineta sēdes atklātajā daļā piedalās LBAS priekšsēdētājs E. Baldzēns.

15.04. plkst. 10.00 Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde (attālināti). Darba kārtībā: likumprojekts Grozījumi “Darba likumā” – uz pirmo lasījumu tiks skatīts grozījums Darba likuma 99.pantā; par piešķirtā papildu finansējuma, kas paredzēts, lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar koronavīrusa “Covid-19” uzliesmojumu, izlietojumu veselības nozarē (iepirkumi, atlīdzība strādājošiem u.c.). Piedalās LBAS jurists K. Rācenājs.

16.04. plkst. 11.00 Eiropas arodbiedrību konfederācijas (ETUC) sanāksme (attālināti) Eiropas semestra koordinatoriem un arodbiedrību ekonomistiem. Piedalās LBAS eksperti – N. Preisa un M. Svirskis.

17.04. plkst. 11.00 Valsts kancelejas organizētā projektu uzraudzības sanāksme (attālināti). Piedalās LBAS projektu vadītāja L. Liekna un eksperti – N. Preisa, M. Svirskis.

14.-17.04. COVID-19 pandēmijas rezultātā ierobežota arī Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) darbība, lai gan šis periods ir ārkārtīgi svarīgs EESK grupu prezidentu ievēlēšanai nākamajam 2020.-2025.gadu darbībai. Pirmo reizi Darba ņēmēju grupas  prezidenta vēlēšanas notiks attālināti. Šonedēļ notiek tiešsaistes konsultācijas ar valstu delegātiem, kuri darbojas darba ņēmēju grupā, lai saskaņotu vēlēšanu procedūru.

Līdz 14.aprīlim notiek kandidatūru pieteikšana un speciāla vēlēšanu biļetena izstrāde, līdz 19.aprīlim – vēlēšanu biļetenu iesniegšana 2.grupas sekretariātā, 20.aprīlī tiks paziņoti rezultāti. Pēc 2.grupas prezidenta vēlēšanām līdzīga procedūra notiks, ievēlot viceprezidentus. Pagaidām darba ņēmēju grupas prezidenta amatam ir pieteikta viena kandidatūra: Olivers Ropke, kurš ir Austrijas Arodbiedrību federācijas (OGB) Briseles biroja vadītājs, un ieņem 2.grupas prezidenta amatu kopš 2019.gada 1.marta, pārņemot to no Vācijas Arodbiedrību federācijas (DGB) pārstāves G.Bišofas, kura tika ievēlēta Eiropas Parlamentā. Vēlēšanu procesā piedalās LBAS ārējo sakaru koordinētāja A. Ābeltiņa.