LBAS logo

NTSP atbalsta valdības Rīcības plānu

Šodien pēc nopietnām un vētrainām diskusijām Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē LBAS tomēr atbalstīja valdības Rīcības plānu. Arodbiedrību akcepts tika dots tikai pēc tam, kad tika rasts kompromiss par diviem jautājumiem: pedagogu darba samaksas grafiks tiks sākts pildīt no 2019. gada septembra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem tiks uzlabota piekļuve veselības aprūpes pakalpojumiem.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Cerams, ka jautājumā par pedagogu darba samaksas grafiku vairs nenotiks nekādi redakcionālas dabas apgrūtinājumi no kāda valdības locekļa puses, jo izglītības un zinātnes ministre atzina, ka Rīcības plānā minētais 2020.gada septembris darba samaksas pieauguma grafika realizācijas uzsākšanai ir bijusi tehniska kļūda.”

LBAS pauž gandarījumu arī par to, ka valdības Rīcības plāns tiks papildināts ar pasākumiem, kas uzlabos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku piekļuvi veselības aprūpei.