LBAS logo

Pludmales volejbols – gaidīta LBAS tradīcija arī pēc pandēmijas

Arodbiedrības, kuras nodrošina saviem biedriem fiziskās nodarbības, veselības apdrošināšanu un citus līdzīgus labumus, ilgtermiņā paaugstina arodbiedrības biedra profesionālo dzīves kvalitāti, jo darbinieks kļūst laimīgāks, veselīgāks un produktīvāks. Arodbiedrībām ir nepieciešams iesaistīties veselīgā dzīvesveida popularizēšanā un paplašināt biedru izpratni par fizisko aktivitāšu nozīmi, lai ne tikai baudītu labsajūtu, bet arī  pozitīvā gaisotnē izmantotu iespēju saliedēt un motivēt arodbiedrības organizāciju, stiprinot komandas garu.

Ar LBAS vadības atbalstu šogad atsākam LBAS Lielās balvas izcīņu volejbolā. Tā notiks divās kārtās – 9.jūlijā Rīgā, Lucavsalā, un otrā kārta – 6.augustā Saulkrastos, Zvejniekciema vidusskolas sporta laukumā. Vairākas dalīborganizācijas jau ir izrādījušas interesi piedalīties šajās sacensībās.

Mārtiņš Pužuls, LBAS darba aizsardzības eksperts, šo spēļu organizators: “Pie skaistās spēles ir arī arodnieciskas vērtības – komandas izjūta, ko grūti iemācīt dažādos semināros, bet bez šīs sajūtas nevar iet laukumā (laukuma izspēles laikā divi kungi un dāma), bet arī rezervistam(-tei) jābūt gatavam doties laukumā jebkurā brīdi, pastiprinot komandas sniegumu. Kopā komandā var pieteikt piecus dalībniekus.

Pludmales volejbols ir viens no demokrātiskākajiem tautas sporta veidiem pasaulē. Vajag bumbu un noturīgu sienu aiz kuras nemīt sportu nicinoši ļaudis, un var sākties treniņš. Ja ir kolēģis vai kolēģe, draugs vai draudzene utt. (te nav dzimuma diskriminācijas),  var  uzspēlēt “uz pirkstiņiem”, pieslīpēt uzbrukuma sitienus un aizsardzību.

LBAS Lielās balvas izcīņa pludmales volejbolā aizsākās 2014.gadā, kad interesenti no “Cēsu alus” , “Liepājas metalurga”, “Lattelecom” un “Latvenergo” arodbiedrībām rosināja šo jauko pasākumu. Ar visām finanšu un pandēmijas grūtībām šī aktivitāte ir dzīva, lai arī kādreiz ir bijusi nedaudz citādākā formā. Noteikti šīs rindas lasa kāds vai kāda, kurš kādā sestdienas rītā Bernātu pludmalē ierīkoja spēļu laukumus un noteikti atceras rītu pēc vētras nakts, kad liedags bija tikai metru plata strēle pie augstajām kāpām… 

Šogad būs arī balvas un Noslēguma pasākums – no sirds. Ja arī Tev, lasītāj,  iekņudējās sirds un Tu atcerējies sava gremdserves un precīzos cēlienus, kā arī esi arodbiedrības biedrs, pievienojies pirmās kārtas dalībniekiem. Ceru, ka uz otro kārtu nebūs jāmudina braukt, jo Lielo balvu varēs izcīnīt divu kārtu rezultātus apkopojot! Un šobrīd visas komandas ir vienādā starta pozīcijā. Uzvarētāji saņems Ceļojošo kausu, katrs triju labāko komandu dalībnieks saņems godam izcīnīto medaļu. Noteiksim arī Lielās balvas ieguvējus kungu un dāmu konkurencē. Bet ieguvēji būsim visi – arī atbalstītāji un līdzjutēji! Tiekamies Lucavsalā!” 

Nolikums

Pieteikums