LBAS logo

Ukrainas nozaru arodbiedrību konfederācijas ir nākušas klajā ar paziņojumu

Paziņojumu var atrast šeit.

LBAS nosūtīja Ukrainas arodbiedrībām vēstuli, paužot solidaritāti šajā Ukrainas pilsoņiem ļoti grūtajā brīdī. Latvijas arodbiedrības atbalsta Ukrainas integritāti un suverenitāti. LBAS novēlēja Ukrainas arodbiedrībām spēku atbalstīt biedrus un Ukrainas sabiedrību kopumā. Vairāk nekā jebkad agrāk ir vajadzīgas arodbiedrības un sociālais dialogs, lai pārvarētu krīzi!

PAZIŅOJUMS

Ukrainas nozaru arodbiedrības, kas ir Pasaules arodbiedrību federāciju GU IndustriALL un PSI, kā arī ar Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu darbinieku arodbiedrību federācija (EPSU) dalīborganizācijas

ziņo par sekojošo:

  1. Ukraina kopš 2014. gada pretojas Krievijas Federācijas (KF) agresijai. Agresijas rezultātā tika anektēta Ukrainas Krimas teritorija,  kā arī okupēta daļa Ukrainas Luganskas un Doņeckas apgabalu. KF agresijas pēdējo astoņu gadu laikā Ukraina ir zaudējusi desmitiem tūkstošu cilvēku dzīvību, vairāk nekā 1,5 miljoni mūsu pilsoņu bija spiesti kļūt par iekšzemē pārvietotām personām. Tajā pašā laikā karš un liela mēroga iebrukuma draudi grauj Ukrainas ekonomiku. Tie ir industriālo un infrastruktūras objektu zaudējumi okupētajā teritorijā, investīciju apturēšana. Tas viss atspoguļojas to strādnieku ienākumos un nodarbinātībā, kuri cenšas panākt mieru un demokrātisku attīstību savā valstī.
  2. RF prezidents V.Putins ar 21.februāra dekrētu atzina pašpasludinātās Luhanskas un Doņeckas republikas par suverēnām un neatkarīgām valstīm. Pašpasludināto DNR/LNR republiku atzīšana ir starptautisko tiesību pārkāpums un drošības sistēmas, kas izveidota pēc Otrā pasaules kara un PSRS sabrukuma, iznīcināšana, kā arī Ukrainas suverenitātes, neatkarības un teritoriālā integritātes pārkāpums līdz ar RF de facto izstāšanos no Minskas nolīgumiem.
  3. Turklāt 21. februārī KF sāka oficiālu Krievijas karaspēka ievešanu Ukrainas okupētajā Luhanskas un Doņeckas apgabala teritorijā. (algotņu armija un Krievijas okupācijas spēki ar pašpasludināto Luhanskas un Doņeckas republiku bruņoto spēku pazīšanas zīmēm jau ir nelegāli izvietoti okupētajās teritorijās)
  4. Ukrainas bruņotie spēki stingri ievēro pamiera režīmu. Viņi neveic ne militāras, ne nelikumīgas darbības okupētajās teritorijās. Tajā pašā laikā Ukrainas kontrolētajā teritorijā Doņeckas un Luhanskas apgabala civiliedzīvotāji pēdējās nedēļas laikā cieš no nemitīgām artilērijas apšaudēm no okupēto teritoriju puses. Turklāt KF īsteno niknu Ukrainas militārpersonu diskreditēšanas kampaņu, izplatot masveida dezinformāciju, provokācijas, viltus karogu apšaudes Luhanskas un Doņeckas apgabalos, lai atrastu casus belli plaša mēroga kara sākšanai.
  5. Daudzkārt izskanējusī Ukrainas oficiālā nostāja ir balstīta uz politiskā un diplomātiskā okupēto teritoriju atgriešanas ceļa meklējumiem.
  6. Arodbiedrību organizāciju vārdā izsakām dziļu pateicību valstīm, organizācijām, politiķiem un cilvēkiem, kas visus šos gadus ir atbalstījuši Ukrainu.
  7. Aicinām arodbiedrības un sabiedriskās organizācijas sniegt solidaritāti un informatīvu atbalstu Ukrainas sabiedrībai cīņā pret KF agresiju un nepieļaut plaša mēroga karu Eiropā, kas var uzreiz mainīt Eiropas valstu attīstības ceļu un pasaules kārtības arhitektūru.

Mēs lūdzam izplatīt Ukrainas arodbiedrību paziņojumu par arodbiedrību tīmekļa resursiem, sociālajos medijos un kurjeros. Ukrainas tauta pretosies un uzvarēs cīņā par neatkarību, teritoriālo integritāti un savu civilizācijas izvēli.

Ukrainas kodolenerģijas un rūpniecības darbinieku arodbiedrība
Ukrainas metalurģijas un ieguves rūpniecības strādnieku arodbiedrība
Ukrainas kalnraču neatkarīgā arodbiedrība
Ukrainas Enerģētikas un elektrotehniskās rūpniecības darbinieku savienība
Ukrainas naftas un gāzes nozares darbinieku arodbiedrība
Ukrainas Ķīmijas un naftas ķīmijas rūpniecības darbinieku arodbiedrība
Ukrainas gaisa kuģu un mašīnbūves strādnieku arodbiedrība
Ukrainas Aizsardzības rūpniecības darbinieku arodbiedrība
Ukrainas radioelektronikas un mašīnbūves darbinieku arodbiedrība
Ukrainas Automobiļu un lauksaimniecības mašīnu strādnieku savienība
Ukrainas Mašīnbūves un metālapstrādes arodbiedrība
Ukrainas Valsts darbinieku arodbiedrība
Ukrainas Veselības darbinieku arodbiedrība
Ukrainas Pilsētsaimniecības, Vietējās rūpniecības, Iedzīvotāju pakalpojumu arodbiedrība
Ukrainas gāzes iekārtu darbinieku arodbiedrība
Ukrainas Sociālo darbinieku savienība