LBAS logo

Sākas LBAS konkurss PROFS profesionālās izglītības iestādēm

Šonedēļ sākas Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) konkurss PROFS profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. 24. oktobrī Valmierā notika konkursa Vidzemes pusfināls, bet 26. oktobrī Kuldīgā risināsies konkursa Kurzemes pusfināls.

Lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī lai radītu topošo darbinieku interesi par sociālo dialogu, LBAS jau tradicionāli organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Tas notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001) atbalstu.

Vidzemes pusfinālā labāko rezultātu no klātesošajām komandām ieguva Smiltenes tehnikuma audzēkņi. Vēl šajā pusfinālā startēja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības un Valmieras tehnikuma audzēkņu komandas.

Savukārt Kurzemes pusfinālā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā sacentīsies Ventspils tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Saldus tehnikuma un Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņu komandas. Konkursa PROFS Zemgales un Pierīgas reģiona pusfināls notiks 31. oktobrī Jelgavas tehnikumā.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentē konkursa laikā, konkursa gaitā notiek viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risina vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Konkursā var piedalīties jaunieši — personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kas konkursa norises laikā apgūst vidējās profesionālās izglītības un arodizglītības programmas. Komandas sastāvā jābūt 6 audzēkņiem.

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, piedaloties konkursā, iegūst ļoti vērtīgu pieredzi, kā arī iespēju pārbaudīt savas zināšanas valsts mērogā, sacenšoties par erudītākās komandas titulu ar citu profesionālo izglītības iestāžu komandām no visas Latvijas.

Dalībai konkursā šoruden ir pieteikušās 26 profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandas. Konkursa pusfinālu rezultāti tiks publicēti LBAS mājas lapā www.arodbiedrības.lv 21. novembrī, un konkursa fināls notiks decembra sākumā Rīgā.