LBAS logo

Šodien notiek LBAS konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS šī gada pēdējais pusfināls

Šodien notiek Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) konkurss PROFS šī gada pēdējais pusfināls, kurā sacentīsies Rīgas profesionālo izglītības iestāžu komandas.

Jau notikuši Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales un Pierīgas reģionālie pusfināli.

Lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī lai radītu topošo darbinieku interesi par sociālo dialogu, LBAS jau tradicionāli organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Tas notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001) atbalstu.

Vidzemes pusfinālā labāko rezultātu no klātesošajām komandām ieguva Smiltenes tehnikuma audzēkņi. Savukārt Kurzemes pusfinālā uzvarēja Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņu komanda. Zemgales un Pierīgas reģiona pusfinālā augstākais rezultāts bija Ogres tehnikuma komandai, Latgales profesionālo izglītības iestāžu vidū uzvarēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienība.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentē konkursa laikā, konkursa gaitā notiek viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risina vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Konkursā var piedalīties jaunieši — personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kas konkursa norises laikā apgūst vidējās profesionālās izglītības un arodizglītības programmas. Komandas sastāvā jābūt 6 audzēkņiem.

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, piedaloties konkursā, iegūst ļoti vērtīgu pieredzi, kā arī iespēju pārbaudīt savas zināšanas valsts mērogā, sacenšoties par erudītākās komandas titulu ar citu profesionālo izglītības iestāžu komandām no visas Latvijas.

Konkursa pusfinālu rezultāti tiks publicēti LBAS mājas lapā www.arodbiedrības.lv 21. novembrī, un konkursa fināls notiks decembrī Rīgā.

Sanita Birkenfelde,
LBAS sabiedrisko attiecību speciāliste Tālr. 29383038