LBAS logo

Šogad LBAS Sociālā dialoga balvu Ilgtspējas indeksā saņem VAS “Latvijas dzelzceļš”

Šogad Ilgtspējas indeksa noslēguma pasākumā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) Sociālā dialoga balva tika pasniegta VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Lai saņemtu šo balvu, uzņēmumam sevi ir spilgti jāapliecina sociālā dialoga attīstības jomā iepriekšējā gada laikā. LDz koncerna un Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības koplīgums ir kļuvis par vienu no darba ņēmējiem labākajiem sociālās garantijas noteicošajiem līgumiem Latvijā. Dokuments paredz darbiniekiem plaša spektra sociālās garantijas, kā arī dažādus darba devēja nodrošinātus darba vidi uzlabojošus un darba ņēmēja labklājību un motivāciju veicinošus pasākumus.

Šis – 2019. gads – ir jau desmitais gads, kad Latvijas uzņēmumi tika aicināti piedalīties Ilgtspējas indeksā. Iniciatīvu īsteno Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts (InCSR), bet atbalsta Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt un pilnveidot savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni.

Ilgtspējas indeksa vērtējumā tiek ņemti vērā uzņēmuma atbilstība pieciem kritērijiem – stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ārējā vide, attiecības ar sabiedrību, un tā novērtējuma skala ir iedalīta četros līmeņos – bronza, sudrabs, zelts un platīns.