LBAS logo

Šveices sieviešu streiks par taisnīgumu

Šodien, 14.jūnijā, streiko simtiem tūkstošu sieviešu Šveicē. Viņu prasības – lielākas algas, vairāk laika, vairāk cieņas!

Pirmais sieviešu streiks Šveicē notika 1991.gada 14.jūnijā, kad 400 000 sieviešu pārsteidza valsti. Šogad streiks ilgs 24 stundas. Tā mērķis ir cīņa pret visa veida diskrimināciju un vardarbību.

Jau 30 gadus Šveices sievietes cīnās par savām konstitucionālajām tiesībām uz vienlīdzīgu algu, bet viņas joprojām par vienu un to pašu darbu saņem par 19% zemāku algu nekā vīrieši, tiek nodarbinātas nedrošos darbos, cieš no augsta bezdarba, veic 90% neapmaksāta darba, sastopas ar nabadzību vecumdienās un saskaras ar briesmīgu vardarbību. Katru mēnesi divas sievietes zaudē dzīvību no partnera rokas, bet viena no piecām sievietēm, kas vecākas par 16 gadiem, kļūst par upuri seksuālai vardarbībai.

Pietiek! Mēs atbalstām Šveices sievietes viņu cīņā par taisnīgumu!

Ženēva, 2019.gada 14.jūnijs