LBAS logo

Turpinās LBAS konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019 reģionālie pusfināli

Ar otro reģionālo pusfinālu pirmdien, 4. novembrī, Rīgā turpinās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētais konkurss profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2019.

Šajā pusfinālā sacentīsies komandas no Bulduru Dārzkopības vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Ogres tehnikuma un Rīgas Stila un modes tehnikuma.

LBAS trešo gadu šajā projektu periodā organizē konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS. Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu.

Šogad konkursam ir pieteikušās 29 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Konkurss notiek Valsts darba inspekcijas (VDI) realizētā ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Pārējie konkursa PROFS 2019 reģionu pusfināli notiks: 7. novembrī – Daugavpilī, 11. novembrī – Smiltenē, 22. novembrī – Ventspilī, un konkursa fināls plānots 5. decembrī.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas ir iesūtījušas savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.