LBAS logo

Viseiropas reģionālās padomes (PERC) paziņojums par Armēnijas – Azerbaidžānas militāro konfliktu

Ar lielām bažām mēs sekojam pieaugošajam militāram konfliktam Dienvidkaukāzā. Notiek cīņas, tiek nogalināti cilvēki un izziņota mobilizācija. Reģions ir viena soļa attālumā no īsta  kara stāvokļa. Tas nedrīkst notikt.   

Šai konfrontācijai būs sekas un tās izjutīs viss reģions. Militārās sadursmes un to ietekme atsauksies ne tikai uz cilvēku dzīvēm un veselību šajās valstīs, bet arī uz darbinieku tiesībām un viņu labklājību. Apvainojumi un piespiedu rīcība nav risinājums. Dialogs un sarunas ir vienīgais veids šī konflikta atrisināšanai.

Šodien, šajā grūtajā laikā, visa pasaule cīnās ar neredzamu, viltīgu ienaidnieku. COVID-19 ietekmē mūs visus un nodara ļaunumu ikviena veselībai un labsajūtai. Nopietnā epidemioloģiskā un ekonomiskā situācija reģionā pieprasa vienotību un kopīgu rīcību pret pandēmiju, nevis konfrontāciju starp kaimiņiem.

Pārstāvot PERC, mēs nosodām militārās operācijas un aicinām Armēnijas un Azerbaidžānas valdības uzsākt sarunas ANO un EDSO aizbildniecībā.

Mēs atkārtoti apliecinām PERC aicinājumu uz miera panākšanu un aicinām savus biedrus apvienoties un paust vienotu viedokli par Eiropu bez konfliktiem un kara. Mēs aicinām uz taisnīgumu un dialogu.

PERC prezidents Iraklijs Petriašvili

PERC ģenerālsekretārs Luka Visentini

2020.gada 2.oktobrī